El. paštas

Straipsniai

  • Kiek laiko auklė gali praleisti prie ekrano?

    Vardan vaiko gerovės išvis nenorite, jog prie jo būtų naudojami telefonai? Tai visai nereiškia, kad esate atsilikęs nuo šiuolaikinio pasaulio. Spėkite, nuo ko saugo savo vaikus technologijomis garsėjančio Silikono slėnio tėveliai? Ogi nuo technologijų. Į vaiko priežiūros kontraktus, kuriuos turi pasirašyti auklės, amerikiečiai įtraukia reikalavimus, kad nuo atžalų akių būtų paslėpti telefonai, planšetės, kompiuteriai ir netgi televizoriai. Kai kurie netgi prašo pasirašyti reikalavimą, kad auklė vaiko darbo metu nekalbėtų telefonu, taigi, vaikas išvis nematytų šio prietaiso. Dauguma tėvų tiki, kad net trumpas sąlytis su technologijomis gali sukelti priklausomybę, todėl jau geriau vaikui išvis neduoti šių tviskančių išmaniųjų priemonių.

  • Ką daryti, jei vaikas kandžiojasi?

    Tą dieną Carla Bruce-Eddings ėmė nekęsti žodžio „mes“. Įprastai apie vaikus auklėtojai rašydavo trečiuoju asmeniu: „Jos kakta karštoka, galbūt norėtumėte ją anksčiau pasiiimti“, „Šiandien ji draugams padėjo skaičiuoti“. Tačiau kai atsirado problema, kalbėti apie dukterį auklėtoja staiga pradėjo, vartodama atsargų ir mažiau asmenišką žodį „mes“.

  • Šešių vaikų tėvas L. Slušnys: „Ir geroms auklėms vaikai verkia“

    Vaikų psichiatras Linas Slušnys turi šešis vaikus. Trys iš jų ėjo į darželį, o trys augo auklėms padedant. Jo manymu, auklė gali būti tas žmogus, kuris ne tik palengvina tėvų buitį, bet ir lavina vaikus taip, kaip tėvai nesugebėtų. Tiesa, kartais reikia kantrybės. Būdavo, kad pavargęs po darbų tėtis turėdavo namuose atsisėsti ir žiūrėti dukros su aukle parengtą spektaklį.

  • KAIP BE STRESO PAKEISTI AUKLĘ?

    Per dvylika metų Donna Levin aiškiai suprato, kokios jos šeimai reikia auklės. Mergina, kuri studijuoja arba yra baigusi studijas, myli vaikus ir gali dirbti lanksčiu grafiku – tai yra tai, ko jai reikia. Tačiau kartu ji puikiai suprato, kad jei pasisamdys tokią auklę, ji neliks ilgai jos namuose. Daugiausia auklės jos namuose likdavo metus. Šiomis dienomis jos vėl laukė naujos auklės paieškos, nes medicinos studentė, kuri prižiūrėjo vaikus, turėjo išeiti po kelių savaičių.

  • Vaikas nori būti gyvūnu: ar tai normalu?

    Įsikūnyti į gyvūnų vaidmenis mažiems vaikams yra visiškai normalu. Tačiau ką daryti, jei žaidimas nesibaigia? Tarkim, jei vaikas nori, kad su juo bendrautume kaip su liūtu?

  • Kaip užmigdyti vaikus, kurie dalijasi vienu kambariu?

    Jei norite sėkmingai užmigdyti vaikus, pirmiausia pagalvokite, kaip vaikas nori miegoti. Ar jam reikia visą naktį žibančios lempelės, ar jis nori miegoti tamsumoje? Ar jūsų sūnus reikalauja absoliučios tylos? O gal jūsų duktė nori klausytis muzikos su raminančiais garsais?

  • KAIP BENDRAUTI SU DRAUGE, KURI NETURI VAIKŲ

    Gal mano draugei nepatinka mano vaikai? Man kilo visokių minčių. Tačiau iš tiesų buvo taip, kad ji tiesiog nenorėjo nuolat klausytis, kaip apie juos pasakoju.

  • Kada vaikas neklauso, o kada - stresuoja?

    Dažnai vaikai mums atrodo tiesiog neklaužados, nors iš tikrųjų tokie nėra. Jų elgesys tėra natūrali reakcija į aplinkybes ar vystymosi iššūkius. Kada vaiką reikėtų ne barti, o žiūrėti į jo elgesį su atjauta? Štai dešimt atvejų, kai vaikas mums tiesiog atrodo blogai besielgiantis, nors iš tiesų taip nėra.

  • 10 būdų padėti vaikui, kai jis nerimauja

    Žodis „Nusiramink“ nerimaujančiam vaikui nepadės. Ką daryti, jei susiduriate su vaiko nerimu? Visų pirma būtina suprasti, ką tokiomis akimirkomis vaikai patiria. Gyvūnų atsakas, susidūrus su pavojumi, būna bėgimas, kova arba sustingimas vietoje. Tas pats ir su žmonėmis.

  • Vaikų kovose būkite ne teisėjas, o komentatorius

    Atėję į psichoterapeutės Heather Turgeon konsultaciją tėvai dažnai klausia, kaip sustabdyti vaikų kovas šeimoje. Natūralu – jie nori, kad pagaliau baigtųsi rietynės, šaipymąsis, agresijos protrūkiai ir skundai. Tačiau vienas iš geriausių būdų yra šeimos konfliktus ne užspausti, o išmokti, kaip juos panaudoti. Tai įrodo ir mokslininkų tyrimai.

  • AUKLĖS PATARIMAI: KOKIO TĖVŲ ELGESIO JI NORĖTŲ?

    Beveik visą gyvenimą dirbusi aukle Corinne Bird tvirtina, kad ne santykiai su vaiku, o santykiai su tėvais yra tas faktorius, dėl kurio viskas arba griūva, arba kaip tik susistato į savo vietas. Tėvus konsultuojanti koučerė tvirtina, kad auklė, kuri jaučiasi išgirsta, bus labiau atsidavusi. Jei auklė jausis lyg būtų šeimos dalis, o tėvai matys auklę kaip šeimos draugę, visiems bus lengviau sutelkti bendras pastangas vaiko labui. Tačiau santykių darna turi būti suinteresuotos abi pusės.

  • Esate pervargusi mama? 7 būdai, kaip atsigauti nuo streso

    Jei kada skridote lėktuvu, turbūt prisimenate, kad stiuardesės ragina pirmiausia užsidėti deguonies kaukes ant savo veido ir tik tada uždėti vaikams. Tas pats galioja ir šeimos gyvenime. Mes negalima pasirūpinti savo šeimomis, jei neskiriame laiko sau. O tada stebimės, kad kai mes patiriame stresą, nelaimingi tampa ir mūsų vaikai.

  • KADA KALBOS APIE SVEIKĄ MITYBĄ VAIKUI GALI PAKENKTI? Arba DRAUDŽIAMO MAISTO VAIKUI NETURĖTŲ BŪTI

    Jos tėvai nuolat kalbėjo apie svorio metimą ir dietas. Mergaitė buvo raginama nevalgyti tam tikrų maisto produktų, nes jie gali paveikti jos išvaizdą. Gero norėjusių tėvų žodžiai paveikė taip, kad ji ėmė kompleksuoti dėl savo svorio ir kai kuriuos maisto produktus ėmė vertinti kaip „blogus“.

  • „Nekenčiu tavęs, mama! Norėčiau, kad tu numirtum“

    Niekas daugiau pasaulyje taip nežeidžia tėvų labiau kaip vaiko žodžiai: „Aš tavęs nekenčiu“. Jie pjauna kaip peilis. Jūs mylite vaiką, dėl jo aukojatės, ir štai – jis jūsų nekenčia.

  • Ką daryti, kai vaikas sako „Manęs niekas nemėgsta“

    Ką darysite, jei jūsų vaikas grįš iš mokyklos ir pasakys: „Niekas manęs nemėgsta“. Ypač dažnai taip kalba vaikai nuo septynerių metų – jie būna labai savikritiški. Tačiau bet kokio amžiaus vaikai kartais gali jausti, kad neturi draugų.

  • Ką daryti, jei seneliai neaplanko anūkų?

    Kai visame bute skamba kūdikio juokas, nesišypsoti tiesiog neįmanoma. Mano „metinukė“ dukrelė mano mamai rodo kuo įvairiausias grimasas. Ji yra laiminga, pasitikinti ir nerūpestinga, kai šalia yra senelė.

  • Purvinas vaikas – laimingas vaikas?

    Švarus ir ramus vaikas yra daugelio tėvų svajonė. Tačiau ar toks vaikas iš tikrųjų patiria vaikystę? Juk vaikams reikia judėti, tyrinėti, patirti nuotykius ir atrasti naujus pasaulius. Visiškai natūralu, kad tai darydami jie išsipurvina. Iš esmės, tai nėra nieko blogo – tai tiesiog sveikos ir laimingos vaikystės simptomas.

  • Kaip girti vaikus, kad jie pasitikėtų savimi?

    Jūs manote, kad pagyrimas sustiprins vaiko savivertę, tačiau jie gali paveikti visai kitaip.

  • Kaip tramdyti ožiukus?

    Atrodo, kad tai kyla iš niekur. Staiga ką tik kuo gražiausiai ir mandagiausiai besielgiantis mažylis virsta monstru. Jis rėkia ir daužosi, jei nesutinkate įvykdyti jo reikalavimo.

  • Kaip be isterijos vaiką atitraukti nuo ekrano?

    Vaikas atrodo kaip „prilipęs“ prie išmanaus ekrano. Jis nieko nenori – nei pasivaikščioti, nei valgyti, nei bendrauti. Kai išmanusis įrenginys išsikrauna, kyla emocijų banga. Dar baisiau, jei mama paima telefoną – tai jau pasaulio tragedija. Mažylis rėkia, o mama pasimetusi. Kaip padėti vaikui atsikratyti akivaizdžios priklausomybės?

12