Straipsnis – tai JAV straipsnio vertimas, remiantis JAV mamų patirtimi. Gal ne viskas tinka mūsų šiandienai Lietuvoje, bet tikrai galime rasti kažką tokio, ką leistume pritaikyti savo gyvenime ir savo šeimų – auklės santykiams pagerinti. Dėmesys kitam žmogui gali sugrįžti tuo pačiu bumerangu atgal. Auklė bus laiminga ateidama į mūsų šeimą, mes ramūs eisime į savo darbus, žinodami, kad svarbiausi žmonės šypsosi. Taigi truputis skaitymo apie mamų būdus sukurti gražius santykius su savo vaikų auklėmis:

 1. “Turiu dvi gyvenimo meiles: savo vyrą ir auklę. Ji su mumis jau nuo pat sūnaus gimimo, kuriam septyneri. Ir aš darau viską, ką galiu, kad ji žinotų, kaip aš ją dievinu. Pavyzdžiui, aną vakarą buvau pakviesta į vietinės mamų grupelės vakarėlį. Tai buvo “spa naktis”, kurioje mėgavomės manikiūru, pedikiūru, masažais. Mes taip pat gaminomės savo vonios druskas, kurias išsipilstėm į mažyčius stiklinaičius ir apjuosėm juos kaspinais. Aš iš karto žinojau, ką ketinau daryti su savuoju:

  grįžusi namo įteikiau šią mažą dovanėlę auklei - “Tai tau, kad atsipalaiduotum – tu nusipelnei”. Žinoma, aš pati, tokių relaksinių vonių būčiau priėmusi ne vieną, bet visada noriu būti tikra, kad mūsų auklė jaučia mūsų paramą ir rūpestį.

  Juk tai moteris, kuriai aš patikiu savo vaikus. Ji mano partnerė, mano antrasis pilotas mūsų tėvystėje.

  Aš noriu, kad ji būtų laiminga, ir kad gerai jaustųsi būdama su manimi ir su mano vaikais. Ir tai tokie patys santykiai, kaip su mano vyru, kuriems taip pat reikia skirti savo dėmesio ir laiko. Daugybė mamų, žinau, jaučiasi lygiai taip pat ir turi savo asmenines strategijas.”

 2. Jau pirmą dieną leiskit žinoti, ko tikitės.

  “Jeigu nori, kad auklė tau padėtų paruošti pietus ar išsiskalbti, ar aptvarkyti kambarius – ir ji turės dieną laisvo laiko tam- leisk jai tai žinoti nuo jūsų susitikimo,” sako vieno vaiko mama Betsy.

  “Jūs nenorite užgriūti su naujais dideliais reikalavimais savo auklės, nes tuomet ji pasijus išnaudojama”. Kai kurios mamos atsisako prašyti pagalbos namų ruošoje, kad ir kaip jos to norėtų. Kaip mama Judy teigia, “Žinoma, aš norėčiau bent trupučio pagalbos iš šalies, bet nenoriu, kad auklė manytų, kad vaikas nėra svarbiausias.”

 3. Rūpinkitės, tikrai rūpinkitės savo mažylio aukle. “Man rūpi mūsų auklės psichinė ir fizinė sveikata taip pat, kaip mūsų visos šeimos,” sako Denise, dviejų vaikų mama.

  "Rūpinuosi tuo, nes ji yra mūsų šeimos narys ir aš noriu, kad ji taip ir jaustųsi. Be abejonės, kuo geriau ji jausis, tuo geriau ji galės pasirūpinti mano vaikais"

 4. Palepinkit ją. "Mano auklė su mumis jau nuo to laiko, kai Brodie buvo 11mėnesių, dabar jam penkeri! Ir aš tikrai stengiuosi, suteikdama jai darbo lengvatų-privilegijų, kad ji tuo mėgautųsi ir vertintų save!- sako Dani. Pavyzdžiui, įrašau jos mėgiamą serijalą ar laidą, kad ji galėtų pažiūrėti, kol Brodie miega ir pasirūpinu, kad visada būtų jos mėgiamų užkandžių po ranka.” Taip pat Betsy prideda: ”Auklės gimtadienio proga dovanoju jai asmenines dovanas- šalį (šalikėlį), pinigų vokelyje, paprašau Melindos nupiešti jai atvirutę. Iš tiesų, ji lyg antra mama mano vaikui!". Dviejų vaikų mama Hedi tęsia: “Švenčių progomis aš dovanoju dovanas auklės vaikams. Tai tikrai ją daro laiminga.”

 5. Neužkirskite jai kelio. “Mano auklė išaugino savo pačios vaikus, taigi aš jai suteikiu tikrai daug autonomijos,” sako Kara, dviejų vaikų mama.

  “Net jei ji daro kažką kitaip nei aš, aš suprantu, kad tai taip pat veikia ir be jokios žalos. Mes visada pasirūpinam, kad jos žodis būtų paskutinis, kai tėvų nėra šalia. Tai tampa vis svarbiau vyresnėliui pradėjus daugiau bendrauti su kaimynų vaikais ir norint pasikviesti juos namo ar apsilankyti pas kaimynų. Ką Sintija bepasakytų – tai veikia! Tai suteikia vis daugiau pagarbos jai ir viskas vyksta sklandžiai.”

 6. Būkite dosnūs. Daugelis mamų duoda savo auklėms metines premijas (pvz.,tai gali būti vienos savaitės uždarbis), įskaitant metinio užmokesčio pakėlimą. "Aš tikrai tikiu auklės darbo įvertinimu geru užmokesčiu,” pažymi Jasica, dviejų vaikų mama. “Jei ji dirba papildomą pusvalandį, aš apvalinu ir moku už valandą. Jei ji nuperka mano vaikams pietus už 6$, aš atiduodu jai 10$.

  Mano draugai mano, kad aš pakvaišusi, o aš matau atlygį mano šeimai auklės darbe.

  Ji visada ateina, kai man jos prireikia, ir svarbiausia, ji laiminga, linksma ir sunkai dirba norėdama palengvinti mūsų gyvenimą visomis prasmėmis.”

 7. Atsirinkite savo kovas… "Aš vengiu kalbų apie smulkius dalykėlius, dėl kurių nerimauju,” sako Kara. “Pvz., mūsų auklė turi įprotį atidaryti mikrobangų krosnelę nepaspaudus ‘Stop’ mygtuko. Aš galvoju, kad tai gali sugadinti mikrobangų krosnelę, ir jei taip padarytų mano vyras, aš tikrai jam leisčiau žinoti, kad geriau nustotų tai daręs! Bet šiuo atveju aš pasilieku tai sau. Mano filosofija yra tokia, kad kuo mažiau aš kritikuosiu ir prašysiu, tuo svarbiau nuskambės mano prašymas, kai tikrai norėsiu pokyčių jos elgesyje.”

 8. ...bet pasikalbėkite apie iškilusius svarbius klausimus. "Jei aš noriu pakalbėti su aukle apie mane neraminančius klausimus, aš stengiuosi grįžti namo anksčiau, kad ji galėtų laiku eiti namo, arba paprašau ateiti jos anksčiau ryte,” sako Joanna, dviejų vaikų mama. “Nemanau, kad normalu yra palikinėti žinutes rimtais klausimais – jūsų auklė ir vaikas nusipelno diskusijos. Jei mestelsit tai, kaip žinutę, jūsų auklė gali jaustis užpulta. Žinutę labai lengva perskaityti neteisinga nuotaika ar tonu.”

 9. Padėkite jai išlikti organizuotai. "Turime didelį kalendorių kabantį ant virtuvės spintelės, kur surašau visus vaikų užsiėmimus,” sako Hedi, dvynių mama. “Taip mes galime atsiminti, kas kada vyksta, ir išlikti sąmoningomis!”