Sėkmingai startavo auklių mokymai „Kaip tapti Mere Popins?“


2013 m. Liepa 18 d., Super A.

Originalų straipsnį rasite čia: http://www.mtc.lt/index.php?id=1708

alt text

Liepos 2-3 dienomis Mokyklų tobulinimo centras (toliau - MTC) surengė pirmąjį auklių mokymosi programos „Kaip tapti Mere Popins?" modulį „Vaiko galių ugdymas", į kurį iš įvairių Lietuvos miestų atvyko ne tik planuojančios dirbti auklėmis, bet ir jomis dirbančios bei savo vaikus išauginusios moterys. Anot vienos iš dalyvių:

„Seniai reikėjo tokių kursų. Darbo rinka pasipildys aukštesnės kvalifikacijos auklėmis. Šie kursai, tikiuosi, padės norinčioms lengviau integruotis į darbo rinką. Pakels šios pareigybės statusą ir autoritetą."

Mokymų aktualumas išties akivaizdus, juk norinčioms dirbti auklėmis - pirmasis rūpestis, kaip įsidarbinti, kaip prisistatyti šeimai, vėliau, jau įsidarbinus, kyla daugybė klausimų, susijusių su vaiko priežiūra, ugdymu bei įvairių sudėtingų situacijų sprendimu. Viena dalyvė pastebėjo:

„Visi mes esame tik žmonės, klystame, nežinome, pasimetame, smagu, kai yra žmogus, kuris padeda, nurodo tinkamą kelią, pataria. Norėtųsi dar kartą atvykti ir dar pasitobulinti, nes niekas nestovi vietoje."

Tėvai, auginantys mažamečius vaikus žino, jog gerą, vaikus ne tik prižiūrinčią, bet ir ugdančią auklę surasti nėra taip paprasta, o vietų darželiuose kritiškai trūksta - pavyzdžiui, praeitais metais Vilniuje apie 1250 užregistruotų į eilę vaikų nebuvo priimti į darželius, šiemet planuojamas vietų trūkumas darželiuose - apie 1500.

Šiame greitų pokyčių pasaulyje požiūris į vaikų auginimą sparčiai keičiasi. O jaunųjų tėvų lūkesčiai auklėms yra labai įvairūs ir dažnu atveju - dideli. Tad natūralu, jog auklėms kyla poreikis įgyti vis naujų žinių, gilinti jau turimas. Mokymų dalyvės dėkojo už mokymus ir ketina mokytis toliau:

„Ačiū už minčių gausą, idėjas, priminimą, kad pasaulį dažniau reiktų pamatyti laisvą, be suaugusiųjų šablono. Šie užsiėmimai labai patiko, praplėtė žinių bagažą, sužinojau apie literatūrą, kuria tikrai pasinaudosiu. Labiausiai norėčiau turėti šviesos staliuką ir ateiti su juo pas kiekvieną vaiką. Laukiu naujų užsiėmimų. Sėkmės Jums ir iki."

„Man labai patiko kursai ir manau, kad kiti kursai patiks. Ačiū Jums."

„Šie kursai iš tikrųjų buvo labai naudingi asmeniškai man. <...> sužinojau daug naujų ir svarbių dalykų, susijusių su vaiku, užsiėmimais su juo, buvo labai naudingas situacijos aptarimas <...>”

KO BUVO MOKOMASI PIRMAJAME MODULYJE?

Pirmasis Mokyklų tobulinimo centro surengtas mokymų programos modulis buvo sudarytas iš 2 dalių: teorinės (Mokyklų tobulinimo centre) ir praktinės (vaikų ugdymo stebėjimo lopšelyje-darželyje „Lazdynėlis"). Mokymuose buvo kalbama apie auklės profesiją, vaiko galių ugdymą, aplinkos kūrimą, priemones, apie dieną su vaiku. Ilgametės vaikų ugdymo praktikos turinti seminaro vadovė, lopšelio-darželio „Lazdynėlis" vedėja Elena Markevičienė, vesdama mokymus, pateikė daug praktinių pavyzdžių, analizavo situacijas, atsakinėjo į gausius dalyvių klausimus. Taipogi ji pristatė Reggio Emilia metodą, kurio principais veikiančiame darželyje vaikai skleidžiasi kaip kūrybingos, žingeidžios ir savarankiškos asmenybės.

„...buvau maloniai nustebinta, kai kursų metu išgirdau apie naujas priemones, kurios padeda atsiskleisti vaiko savarankiškumui, kaip padėti vaikui pakilti ir skristi."

„Pirma diena pralėkė labai greit, nebuvo nuobodu. Lauksiu rudens, kitų susitikimų."

APIE MOKYMOSI PROGRAMOS PRIVALUMUS DALYVĖMS

Pirmąjį modulį baigusios dalyvės įgijo daugiau pasitikėjimo savimi, susipažino ir užmezgė kontaktus su kolegėmis ir dar geriau suvokė, kokį svarbų darbą jos dirba ir kaip svarbu nuolatos profesiškai tobulėti.

Rudenį planuojame tęsti auklių mokymus: kituose moduliuose bus pateikta naudingos informacijos ir patarimų apie auklės įvaizdį ir jo kūrimą, teisinius auklės darbo aspektus ir darbo paiešką. Vienas modulis bus skirtas vaikų žaidimų temai, įtraukiant ir pirštukų žaidimus. Planuojamas ir modulis apie krizių įveikimą, konfliktų sprendimo būdus.

Džiaugiamės, jog naująja MTC programa auklėms susidomėjo ir keli auklių darbo paieškos portalai. Tarpusavio bendradarbiavimas, tikimės, padės mokymus baigusioms dalyvėms lengviau įsidarbinti auklėmis. Šiuo metu jau pradėjome bendradarbiauti su superaukle.lt.

Privalumai, dalyvaujant Mokyklų tobulinimo centro auklių mokymosi programoje:

  • Baigusios mokymus auklės gaus akredituoto švietimo centro - Mokyklų tobulinimo centro išduotus pažymėjimus ir papildomą internetinio reitingavimo ženklą, jei ieškosis darbo per www.superaukle.lt (savo profilyje auklės gaus įvertinimo ženklą - medalį už profesinius mokymus).
  • Nemokamos konsultacijos sutartu laiku su mokymosi programos vadove Elena Markevičiene.
  • Nemokamas ikimokyklinio ugdymo eksperto užsienio lektoriaus seminaras * (pabaigus ne mažiau kaip 3 auklių programos modulius).

Kviečiame visas ir visus, norinčius dirbti auklėmis, dalyvauti Mokyklų tobulinimo centro rengiamuose auklių mokymuose, kuriuos tęsime rudenį. Daugiau informacijos ieškokite Mokyklų tobulinimo centro tinklalapyje mtc.lt

Gražios vasaros jums linki

MTC ir superaukle.lt komanda